Jak czyścić okna?

Czyszczenie okien nie jest zbyt skomplikowane. Trzeba jednak wiedzieć, w jaki sposób je przeprowadzić, aby nie pozostały na szybie żadne smugi. Zwykle właśnie to sprawia paniom domu najwięcej problemów. W jaki zatem sposób czyścić okna? Na pewno trzeba użyć do tego dobrych preparatów.

Metody na czyszczenie okien

oknaNa początku trzeba po prostu umyć okna. Można zrobić to za pomocą specjalnych środków, ale można także po prostu przemyć okna wstępnie zwykłą wodą. Środki do czyszczenia okien bowiem zawierają tyle chemii, że niekiedy mogą poważnie uczulać. Mycie okien może się odbywać także z pomocą specyfików, które się samodzielnie przygotuje. Można znaleźć w internecie różne przepisy, które będą świetnie się sprawdzać. Są one przygotowane na bazie naturalnych produktów, a więc są bezpieczne. W Garwolinie kiedyś odbywała się nawet prezentacja takiego czyszczenia. Najlepiej samodzielnie wypróbować różne środki i stwierdzić, który najlepiej się sprawdza. Można umyć okna na przykład wodą z octem w stosunku jeden do jednego. Jest to środek, który doskonale się sprawdza do różnego rodzaju działań w domu. Niektórzy jednak nie są w stanie znieść zapachu octu, więc wówczas można postarać się przygotować środek nieco inny, który nada się do sprzątania całego domu, również do mycia okien. Najlepiej zajrzeć na jakąś poradnikową stronę.

Kiedy już okna są wstępnie umyte, trzeba je oczywiście wytrzeć do sucha. Przeważnie na tym etapie mogą pojawiać się jakieś smugi albo pozostawać na szybie jakieś paprochy po używanych szmatkach. Najlepiej do okna sprawdza się prawdopodobnie ręcznik papierowy. Nie pozostawia na szybie pozostałości, a szyba jest ładnie wyczyszczona. Później, kiedy już okna są umyte, trzeba jeszcze zastosować nabłyszczanie. Można okna ładnie wyświecić, używając na przykład płynu do spryskiwaczy, który używa się do samochodów. Trzeba tylko uważać na jego skład, aby nie był zbyt szkodliwy. Lepiej wydać na środek nieco więcej, ale mieć pewność, że zostały tam użyte mniej szkodliwe dla człowieka substancje. Poza tym można oczywiście do nabłyszczania użyć także wody z octem. Istotne jednak, żeby wziąć się za nabłyszczanie dopiero wówczas, kiedy okno jest już umyte i nie pozostał na nim żaden brud. Nie można od razu przechodzić do nabłyszczania okna, gdyż wtedy niestety nie cały brud zostanie usunięty.

Na koniec warto wspomnieć, że pokazy mycia okna często organizowan8e są w małych miastach jak chociażby Grójec. Przy okazji różnych imprez można tam popatrzeć, jak szybko wyczyścić okna. Warto te sposoby następnie przetestować u siebie w domu.

Czytaj więcej na: www.oknagk.pl