lampy białe kule

Funkcjonalne lampy ozdobą każdego domu

Stojąc przed wyborem idealnego oświetlenia dla naszego domu i nie mogąc zdecydować się na jeden typ kloszy, czy żyrandoli, możemy przejrzeć gotowe projekty urządzonych pomieszczeń. Większe sklepy oferują stworzenie wizualizacji projektów klientów oraz profesjonalne doradztwo z zakresu wystroju wnętrz i projektowania domu.

Lampy w kształcie kuli

 lampy białe kuleZwykle prostota, w jaką obfituje nowoczesny design, wygrywa ze starodawnym stylem. Styl nowoczesny stawia na praktyczne rozwiązania w ciekawej formie wizualnej. W ofertach sklepów oświetleniowych znajdujemy wiele typów lamp stojących, wiszących i zawieszanych na ścianach, z kloszami mlecznymi, przezroczystymi, bądź ze szkła dymionego. Szczególnie popularne są żyrandole z pojedynczymi żarówkami, bądź żyrandole na kilkanaście małych żaróweczek. Mocowane na stylizowanych na różne metale podporach i wspornikach z regulowaną wysokością zawieszenia, są częstym wyborem w nowoczesnym budownictwie, które lubi łączyć starodawne elementy w nowej odsłonie. Motywy geometryczne przewijają się przez wiele dostępnych modeli lamp; niektóre nowoczesne style lubują się w ostrych krawędziach prostokątów. Z drugiej strony, kula jako idealny kształt, równie idealnie wpasowuje się w wystrój mieszkań. Kulisty kształt kloszy jest kształtem uniwersalnym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Proste lampy białe kule pięknie rozpraszają światło, dając uczucie przytulności, nie zwracając na siebie dużej uwagi. Kuliste klosze mleczne będą idealne do pomieszczeń, gdzie nie potrzeba wiele światła, takie jak sypialnia.

 lampy białe kuleMają zmniejszoną przepuszczalność światła na poziomie około 50% i chronią oczy. Gdy zależy nam na nieco większej dawce światła, możemy wybrać klosze mrożone, blokujące około 1/4 wiązek świetlnych, bądź transparentne szklane kule z prawie całkowitą przepuszczalnością. Typ żarówek i kolor światła także ma znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem, które nie generuje dużych kosztów, jednocześnie wykonanymi z nietłuczącego się tworzywa, są żarówki ledowe z możliwością ustawienia barwy i natężenia światła. Barwa światła wpływa na skupienie człowieka i jego gotowość do pracy. Barwy ciepłe odprężają, natomiast światło zimne motywuje do działania. W salonach, kuchniach i łazienkach można postawić na światło neutralne, w miejscu wykonywania pracy umysłowej światło zimne będzie dobrym wyborem, a ciepłe barwy będą idealne jako wkład do lampek nocnych. Dobór idealnego rozwiązania, połączenia wyglądu lampy z jej funkcjonalnością nie jest wcale wyborem zero jedynkowym.

Dla osób, które chcą dodać swojemu mieszkaniu jeszcze więcej kolorów, dostępne są na rynku zdalnie sterowane żarówki Led mieniące się wszystkimi kolorami tęczy. Posiadają one także możliwości kontroli jasności światła, posiadają także opcję światła białego, dla codziennego użycia, a krągłe klosze, pasujące do praktycznie każdego wystroju, ochronią żarówki przed kurzem.