deski tarasowe thermory

Drewniane deski Thermory

Thermo drewno to określenie na modyfikowane termicznie deski. Obecnie największym producentem tego typu materiału jest firma Thermory. Modyfikacja termiczna pozwoliła na stworzenie wytrzymałych, odpornych na działanie czynników atmosferycznych desek, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia.

Deski znanej marki

deski tarasowe thermoryW produkcji nie używa się szkodliwych chemikaliów, więc produkty firmy Thermory są przyjazne dla środowiska. Dzięki swoim właściwościom materiał ten stał się idealny do aranżacji tarasów. Produkty Thermory na długo zachowują piękny wygląd i kolor, nawet przy intensywnej eksploatacji. Dzięki odpowiedniej obróbce termicznej deski nabierają charakterystycznego koloru nie tylko na swojej powierzchni, ale także wewnątrz, na całym przekroju. W wyniku tego, nawet gdy drewno zostanie starte podczas użytkowania, wciąż zachowa swój kolor, a przetarte miejsca nie będą się odznaczać na tle całości. Kolor po latach staje się szarawy, co dodatkowo nadaje uroku tarasowi wyłożonemu deskami Thermory. Patynowanie nie wpływa na inne parametry drewna, które nadal jest wytrzymałe i odporne. Ewentualne olejowanie pozwoli na zachowanie naturalnego koloru na dłużej lub zmianę pierwotnej barwy. W przeciwieństwie do naturalnego drewna, deski tarasowe Thermory są odporne na działanie pleśni i grzybów.

deski tarasowe thermoryWszystko dzięki obróbce termicznej, podczas której drewno zostaje pozbawione cukrów, a takie staje się nieatrakcyjne jako żer dla pleśni czy grzybów właśnie. Dodatkowo dzięki procesowi termicznemu drewno jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, gdyż nie uczula. Deski tarasowe Thermory charakteryzują się dobrą termoizolacją, przez co nie nagrzewają się jak niemodyfikowane drewno. Dzięki temu można po nich komfortowo stąpać boso nawet podczas upałów. Drewniane wykończenia tarasów pasują do każdego stylu – od tradycyjnego po nowoczesny. Dzięki specjalnej obróbce drewno uważane dotychczas za nietrwałe (np.: sosna) zyskuję nowe parametry. Zmniejsza się jako nasiąkliwość i poprawia ogólna odporność na wilgoć – stąd chętne wykorzystywanie go na zewnątrz, gdzie jest wystawione na różne czynniki atmosferyczne i biologiczne. Zdecydowanie się na modyfikowane termicznie drewno może okazać się wydatkiem opłacalnym na lata. Zachowuje ono swoje właściwości, a zmianę może uleć jedynie jego kolor.

Coraz więcej użytkowników thermo drewna decyduje się na niestosowanie olejów, które zachowują jego naturalny kolor. Dzięki procesowi patynowania deski nabierają srebrno-szarego odcienia, który jak naturalne drewno, pasuje do każdej aranżacji.