dobry materac z pianki poliuretanowej

Dobry materac dla nastolatka

Komfort snu jest niezwykle ważny w każdym wieku. Również nastolatkowie powinni dbać o to, aby się wysypiać. Najczęściej jednak chodzą spać późno i budzą się w złym samopoczuciu, ponieważ chcieliby spędzić w łóżku więcej czasu. Czasami nawet odczuwają bóle kręgosłupa, co nie powinno zdarzać się w młodym wieku.

Wybór odpowiedniego materaca

dobry materac z pianki poliuretanowejTymczasem okazuje się, że wiele z tych problemów można ograniczyć, jeżeli tylko na łóżku znajdzie się dobry materac z pianki poliuretanowej. Bowiem to najczęściej źle dobrany materac sprawia, że pojawiają się bóle kości lub mięśni. Wystarczy zmienić produkt a szybko okaże się, że pozbyliśmy się kłopotów. Dlaczego jednak materac powinien być wykonany z pianki poliuretanowej? Jej gramatura T18 kg/m3 sprawia, iż charakteryzuje się ona odpowiednią miękkością, a równocześnie elastycznością. To sprawia, że dopasuje się do kształtu ciała, a my nie będziemy odczuwać “zapadania się”. Nic dziwnego, że tego typu materac polecany jest nastolatkom, jak też nawet dzieciom. Dostępny jest bowiem w różnych wymiarach, także tych idealnych do łóżka dziecięcego. W ofertach producentów znajdziemy zatem materace z pianki poliuretanowej 70×120, 70×140 i 60×120 – to produkty idealne dla dzieci, jak też materace 80×160 czy 120×180. Większe są oczywiście nieco droższe, jednak jest to różnica kilkudziesięciu złotych. Wielu producentów oferuje też możliwość wykonania materaca według indywidualnych wytycznych klienta.

dobry materac z pianki poliuretanowejSami możemy wówczas dobrać rozmiar materaca, jak i jego wysokość (w standardzie nie występują materace wyższe niż 21 cm), ponadto dobrać możemy odpowiedni skład. Pianka poliuretanowa może być na przykład wzbogacona o matę kokosową, która sprawi, iż materac idealnie będzie spełniał swoją rolę o każdej porze roku. Latem nie będzie bowiem absorbował potu, dzięki czemu dłużej zachowa czystość, zimą zaś nie będziemy czuli od niego zimna. To wszystko zasługa maty kokosowej idealnie połączonej z pianką poliuretanową. Dobry materac wykonany jest z materiałów, które nie zawierają szkodliwych substancji, dzięki czemu ich stosowanie jest bezpieczne dla każdego, także dla alergików. Tak jest też w przypadku materacy piankowych, dlatego z pewnością warto się na nie zdecydować.

Zwłaszcza że wielu producentów sezonowo organizuje atrakcyjne promocje, dzięki którym możemy kupić wyjątkowo drogi materac za przystępną cenę. Materace posiadają też gwarancje na 12 miesięcy lub 24. Możemy więc być pewni ich wysokiej jakości wynikającej z bardzo dobrych właściwości oraz długoletniej trwałości.