drzwi szklane

Dlaczego warto wybrać drzwi szklane?

Szkło dzięki swoim wyjątkowym parametrom technicznym jest stosowane w wielu różnych branżach – wykorzystuje się je na przykład do produkcji wypełnień drzwi. Oczywiście jest ono wówczas odpowiednio wzmacniane poprzez hartowanie, aby jeszcze bardziej zwiększyć wytrzymałość. Takie drzwi szklane występują w różnych opcjach – jako drzwi wejściowe, ale też wewnętrzne.

Zalety szklanych drzwi

drzwi szklaneNajnowsze propozycje od producentów charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem, które sprawia, że bez problemu można je dopasować do modnego wnętrza, jak i estetycznej elewacji. Ciekawym pomysłem jest połączenie szkła z drewnem. Chłód szkła zostaje wówczas przełamany przez ciepło, które kojarzy nam się z drewnem. W rezultacie powstaje niesamowita propozycja, świeża i atrakcyjna. Takie drzwi szklane z Katowic mogą być wyposażone na przykład w lustro weneckie. To dobry wybór jeśli chodzi o drzwi wejściowe lub drzwi do biura. W ten sposób będziemy widzieć tego, kto znajduje się na zewnątrz, sami zaś pozostaniemy niezauważeni. Możemy dzięki temu unikać niechcianych gości, gdyż nie zdradzimy im swojej obecności. Możliwe jest też wybranie drzwi z witrażem lub też ze szkłem malowanym ceramicznie. Pod względem wykonania wszystkie propozycje odznaczają się najwyższą jakością – oczywiście jeżeli wybierzemy sprawdzonego, renomowanego producenta.

drzwi szklaneJednak nie tylko wygląd takich drzwi powinien być dla nas ważny – istotne są też pewne właściwości, na przykład akustyka, ciepło oraz bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o pierwszy z wymienionych parametrów, takie drzwi szklane powinny w sposób bardzo dobry chronić domowników przed hałasem docierającym z zewnątrz. Zaś dobre parametry cieplne sprawiają, że takie drzwi mogą być z powodzeniem montowane w domach energooszczędnych i pasywnych, gdyż dzięki swojej szczelności na wysokim poziomie, zapobiegają utracie ciepła. Właściwości bezpieczeństwa z kolei sprawiają, że drzwi stanowią przeszkodę ciężką do sforsowania przez włamywaczy czy intruzów. Najlepsze modele charakteryzują się klasą RC2, która świadczy o wyjątkowej odporności na włamania. Dzięki takim drzwiom możemy czuć się całkowicie bezpieczni nawet wówczas, gdy nasz dom znajduje się pod miastem, z dala od jakichkolwiek zabudowań.

Jeżeli zdecydowaliśmy się na drzwi szklane łączone z drewnem, pamiętajmy, że drewno to może być nie tylko w stanie surowym zaimpregnowanym przed czynnikami środowiskowymi, ale też możemy wybrać drzwi pomalowane na dowolny, wybrany przez nas kolor. Dzięki takim możliwością wykończenia drzwi będą spełniały nasze wszystkie potrzeby estetyczne.