płyty pir

Dlaczego płyta PIR jest tak często polecana?

Już od dłuższego czasu widać stale rosnącą popularność płyt warstwowych, które stosowane są do izolowania różnego rodzaju budynków. Główną przyczyną popularności takich właśnie materiałów jest fakt dostępności ich w wielu różnych wersjach. Dzięki temu, można je stosować nie tylko do izolowania samych ścian budynku, ale także i jego posadzki, czy też sufitu.

Popularność płyt PIR

płyty pirCo jeszcze bardziej istotne, płyty te są dostępne również w wersjach, które powinny szczególnie zainteresować osoby z mniej zasobnym portfelem. Z jednej strony, płyty takie jak polecana płyta warstwowa pir, pozwalają na znaczną oszczędność energii w dłuższej perspektywie. Z drugiej zaś strony, dostępne są one również w wersji light, które to są po prostu znacznie tańsze, przy jednoczesnej bardzo wysokiej skuteczności izolacyjnej. Udało się to osiągnąć przede wszystkim dzięki, zastosowaniu do stworzenia takich właśnie płyt połączenia wypełnienia z poliuretanu, połączonego z okładziną stalową. Jednocześnie, płyty takie, podobnie jak innego rodzaju płyty warstwowe, mogą się również pochwalić zmniejszoną grubością. To z kolei pozwala w praktyce na uzyskanie większej użytecznej przestrzeni w budynku po zastosowaniu w nim izolacji nawet od wewnętrznej strony ściany.

płyta pirNa ekonomiczną opłacalność płyt warstwowych PIR ogromny wpływ ma również ich bardzo korzystny z punktu widzenia ich użytkowników współczynnik starzenia takiego materiału. Dzięki temu, inwestycja w takiego rodzaju materiał izolacyjny, może się zwrócić już po kilku latach. Kolejnym istotnym czynnikiem, powodującym, że tego rodzaju płyty są tak często polecane, jest fakt, że płyta taka może zastąpić innego rodzaju materiał izolacyjny o znacznej większej grubości. Przykładowo, za pomocą takiej płyty o grubości 60 mm można z powodzeniem zastąpić styropian o grubości 100mm, bez żadnego uszczerbku jeśli chodzi o skuteczność izolacji na niekorzyść żadnego z materiałów. Płyty PIR są tak często polecane również ze względu na fakt ich innych bardzo korzystnych parametrów, na przykład bardzo niewielkiej ich nasiąkliwości, czy wysokiej odporności na ogień.

Popularność izolacyjnych płyt warstwowych z roku na rok jest coraz większa. Ogromny wpływ ma na to fakt, że dostępne są one w wielu różnych wersjach, co pozwala na ich stosowanie w wielu różnych przypadkach. Co więcej, inwestycja w tego rodzaju materiały izolacyjne, wcale nie musi być zbyt wysoka. Co jeszcze istotniejsze, ze względu na wysoka wytrzymałość takich płyt i ich bardzo dobre parametry izolacyjne, zwrócić się ona może już po kilku latach.

Więcej informacji szukaj na stronie www.bokka.pl!