panele ścienne 3D

Dekoracja ścian panelami 3D

Sposobów na wykończenie ścian jest wiele. Większość osób ogranicza się jednak do decyzji między farbą a tapetą. Ewentualnie zastanawiają się nad połączeniem tych dwóch metod. Tymczasem całkiem nowym rozwiązaniem, które doda naszemu mieszkaniu niezwykłego charakteru, są trójwymiarowe panele ścienne.

Panele wykonane z korka

panele ścienne 3D Na rynku dostępnych jest kilka ofert takich paneli. Wyróżnia się między innymi te gipsowe lub z tworzywa sztucznego. Do naturalnych materiałów możemy zaliczyć drewno lub korek. W wypadku tego pierwszego drewno może być pozyskiwane z wycinki drzew. Firmy produkujące panele z korka nie muszą wytwarzać nowych płyt korkowych. Takie panele mogą być wytworzone z odpadów powstających z produkcji korków do wina. Dzięki temu odpady nie marnują się, bo korkowe wióry znajdują swój użytek. Choć korek jest biodegradowalny, wytwarzanie paneli z tego typu odpadów dodatkowo niweluje powstawanie śmieci. Coraz więcej osób wybiera ten ciekawy sposób do nadania wnętrzu niezwykłego charakteru. Najczęściej stosuje się je w salonie, rzadziej w kuchni i łazience. Odpowiednio ułożone panele nadają płaskim powierzchniom ścian głębie. To popularny sposób na dekoracje obszernego salonu w domkach jednorodzinnych. Jednak coraz częściej decydujemy się na panele ścienne 3D do mieszkania. Zwłaszcza te korkowe znajdują swoje szczególne zastosowanie – wygłuszają akustycznie.

panele ścienne 3D Dzięki nim nasze mieszkanie zyskuje dodatkową barierę – z jednej strony my nie słyszymy sąsiadów, z drugiej nie musimy się martwić, że my będziemy zakłócać ich spokój. Niezależnie od wyboru materiału panele na ścianę dostępne są w wielu kolorach. Możemy wybrać ten, który najlepiej pasuje do naszej aranżacji. Ciekawy efekt daje też połączenie kilku kolorów, czy to na zasadzie kontrastu, czy stopniowego przechodzenia jednej barwy w drugą. Wielokolorowe kombinacje sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach z dużym metrażem. W zbyt małych pokojach mogą być przytłaczające. Choć sama nazwa wskazywałaby, że panele tego typu są przeznaczone wyłącznie do dekoracji ścian, można wykorzystać je bardziej kreatywnie. Ciekawym pomysłem jest wyróżnienie nimi np.: kominka. Specyficzny wzór będzie przyciągał uwagę gości. Innym rozwiązaniem jest montaż paneli 3D na drzwiach szafy.

Dzięki takiemu montażowi nie na całej ścianie, a jedynie na fragmencie, wizualnie wydzielimy pewną część z dużego pomieszczania. Eleganckie panele nie muszą być też wykorzystywane w domu lub mieszkaniu. Niektórzy decydują się na użycie ich w biurze lub innej przestrzeni użytkowej.