dachy

Dachy i ich konstrukcje

Więźba dachowa może występować w wielu rodzajach. Przy stawianiu dachu warto zastanowić się nad tym, jaka konstrukcja będzie najlepsza. W przypadku, w którym nie posiada się na ten temat dostatecznej wiedzy dobrze jest się kogoś poradzić albo poczytać na dany temat. Dachy mogą być tworzone na naprawdę wiele sposobów. Występują bowiem bardzo różne rodzaje więźby dachowej, jak i pokrycia dachowego.

Rodzaje więźby na dachy

dachyKażdy budynek może być tworzony z użyciem innych materiałów, gdyż każdy charakteryzuje się inną budową, jak i położeniem. Jeśli chodzi o więźby dachowe to nawet w jednym mieście takim jak chociażby Józefów można spotkać wiele odmian. Najbardziej popularne rozwiązania to więźba jętkowa, płatwiowa oraz krokwiowa. Do wyboru są także tak zwane wiązary kratowe. W ramach tych rodzajów można wyróżnić także także kilka rozwiązań. Więźby krokwiowe na przykład dzielą się na więźby krokwiowo-belkowe oraz na rozwiązanie, w którym krokwie oparte są o ściany. W przypadku więźby jętkowej można wydzielić: klasyczną więźbę tego typu i więźbę płatwiowo-jętkową. Co zaś tyczy się więźby płatwiowej, zwanej także płatwiowo-kleszczową wyróżnia się: klasyczną więźbę tego typu oraz więźbę płatwiowo-kleszczową z drewnianą ścianką kolankową, a także płaskie dachy płatwiowo-kleszczowe i dachy pulpitowe. Każdy z tych sposobów, w jaki buduje się dachy, warto obejrzeć sobie na zdjęciu, po to aby dokładnie wiedzieć, jak dana konstrukcja wygląda. Ciężko ją bowiem opisać wyłącznie słowami. Lepiej ją zaś zobaczyć nim się postanowi, że będzie się miało takie właśnie dachy. Można oczywiście poobserwować je także na żywo. Nie ma znaczenia czy mieszka się w miejscowości Garwolin czy w jakimś większym mieście. Ludzie budują się wszędzie, więc wszędzie z zewnątrz można oglądać dachy różnego typu. Oczywiście, ciężko jest dokładnie zobaczyć jak wygląda więźba, ale bez problemu znajdzie się zdjęcia różnych możliwości w Internecie i można będzie sobie porównać. Kiedy już jest się na etapie projektowania domu w Otwocku, jeśli tam ktoś chce się budować, dobrze jest wcześniej skonsultować się ze specjalistą w sprawie, jaką są właśnie dachy.

 

Jest to bowiem jeden z bardziej istotnych elementów, decydujący o stabilności konstrukcji, ale także o tym czy w domu będzie ciepło. Poza tym dachy mogą być zbudowane w taki sposób, aby poddasze stanowiło dodatkową przestrzeń użytkową albo też można sprawić, aby nie nadawało się do wykorzystania. To już jest zależne od preferencji danej osoby. W Józefowie najczęściej tę przestrzeń poddaszową jednak się używa.

Więcej na temat na stronie http://www.dachlacz.com.pl