Garaże budowane są bardzo często, nie tylko przy domach wolnostojących, ale też na osiedlach mieszkaniowych. Najczęściej służą do przechowywania samochodów bądź narzędzi. Tworzy się je z wielu materiałów, w zależności od preferencji klientów. Jednak najbardziej popularne są blaszane.
Garaże z ociepleniem i bez
Budynki te są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą wydawać na nie wielu pieniędzy. Przede wszystkim ich montaż zajmuje stosunkowo mało czasu. Jeśli wynajmie się do tego odpowiednie osoby, będą one w stanie wykonać wszystko w jeden dzień. Jest to idealnie miejsce nie tylko dla samochodów, ale również dla rowerów, czy motorów, ponieważ bardzo łatwo chroni je przed deszczem, śniegiem, gradem, czy wysoką temperaturą. Należy pamiętać, że garaże blaszane nie posiadają ocieplenia, więc najlepiej sprawdzą się w okresie wiosennym i letnim. Jednak ocieplenie ich nie jest trudne i czasochłonne, więc można się na nie zdecydować. Posiadają również wiele zalet. Jedną z nich jest po prostu lekkość konstrukcji. Umożliwia to szybki transport wszystkich elementów na działkę i przede wszystkim swobodne przeniesienie całej konstrukcji z miejsca na miejsce. Co więcej, blacha, z której są tworzone, dostępna jest w różnych rozmiarach i typach. W związku z tym każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. To samo dotyczy ceny, która także jest bardzo przystępna. Przy budowie garażu blaszanego trzeba pamiętać o kliku podstawowych rzeczach. Podłoże, na którym będzie się znajdował, musi być co najmniej pięć centymetrów szersze od całej konstrukcji.
Dzięki temu jego ściany będzie można przymocować do wylewki za pomocą specjalnych kołków. Jednak fundamenty nie muszą być wykonane z betonu, również dobrze mogą je zastąpić płyty, czy kostka, która znajduje się na podwórzu. Na sam koniec należy podjąć decyzję związaną z rodzajem blachy, która ma zostać użyta podczas budowy. W tym wypadku producenci zabezpieczają ten materiał na wiele sposobów. Pierwszym z nich jest ocynkowanie go ogniowo obustronnie, dzięki czemu uzyskuje się srebrny kolor, który jest bardzo charakterystyczny i często się go spotyka. Można użyć również blachy ocynkowanej elektrolitycznie jednostronnie, która przyjmuje barwę czarną, lub obustronnie. Ostatnim rodzaj tego tworzywa wyróżnia się tym, że jest pokrywany akrylem, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ występuje w wielu barwach.
Garaże blaszane na pierwszy rzut oka bardzo się od siebie nie różnią. Warto jednak przyjrzeć im się bliżej, by poznać wszystkie parametry. Dzięki temu wybuduje się budynek, który będzie przede wszystkim trwały i spełni podstawowe wymagania.