zestawy natryskowe podtynkowe

Czym są zestawy natryskowe podtynkowe?

Z pewnością każdy niejednokrotnie spotkał się już z bateriami natryskowymi podtynkowymi, jednak niekoniecznie znał ich nazewnictwo. Jest to armatura, która jest częściowo ukryta za ścianą, a widoczna pozostaje wyłącznie bateria, z której spływa strumień wody. Tego typu rozwiązania bardzo często działają czasowo, aktywowane na przycisk lub czujnik ruchu.

Nowoczesne zestawy natryskowe

zestawy natryskowe podtynkoweMontuje się je między innymi w obiektach użyteczności publicznej, choć znajdują też zastosowanie w domach. Jakie są zalety montażu takich urządzeń? Jedną z ważniejszych zalet zestawów natryskowych podtynkowych jest przede wszystkim oszczędność miejsca. Właściciele siłowni, basenów, ośrodków wypoczynkowych i innych obiektów bardzo często inwestują w tego typu rozwiązania, aby móc umieścić kilka baterii bardzo blisko siebie, bez konieczności dodatkowego zagospodarowywania przestrzeni. To również sprawdzone rozwiązanie dla osób, które mają łazienki o niewielkich rozmiarach. Ukrycie wszystkich przyłączy i przewodów za ścianą sprawia, że prysznic nie zajmuje dużo miejsca i można go umieścić niemalże wszędzie. Łazienkowe zestawy natryskowe podtynkowe charakteryzują się również swoim nieprzeciętnym wyglądem – w większości przypadków wyglądają nowocześnie i stanowią interesującą ozdobę pomieszczenia.

zestawy natryskowe podtynkoweDzięki ukryciu urządzenia pod tynkiem wszelkie przyłącza nie są też narażone na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne, tak jak ma to miejsce w standardowych rozwiązaniach. Armatura tym samym staje się trwalsza, a jej żywotność zostaje automatycznie wydłużona, pod warunkiem, że elementy zestawu pochodzą od renomowanych producentów. Jedną z istotnych zalet jest też czyszczenie sprzętu, gdyż wystarczy wyłącznie przetarcie baterii, bez konieczności czyszczenia całej, niewidocznej armatury. Jest kilka rodzajów baterii podtynkowych, w tym jednouchwytne, dwuuchwytne lub termostatyczne, które różnią się systemami ustawiania temperatury wody. Podczas montażu warto korzystać z usług sprawdzonych fachowców, gdyż niewłaściwie zainstalowana armatura może generować wysokie koszta (związane z naprawą lub wymianą instalacji). Zestawy natryskowe podtynkowe to często wybierane urządzenia zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne.

Koszt zakupu i montażu instalacji jest znacznie droższy niż standardowych baterii, jednak w praktyce okazuje się dużo lepszym rozwiązaniem. Armatura łazienkowa nie tylko lepiej się prezentuje, ale też jest bardziej funkcjonalna, trwalsza i może być oszczędniejsza (jeżeli wybierze się baterie czasowe).