Czym kierować się przy wyborze mebli kuchennych?

Kuchnia jest pomieszczeniem, którego nie może zabraknąć w żadnym mieszkaniu – to tam możemy przyrządzać posiłki dla całej rodziny, jak i oddawać się eksperymentom kulinarnym.

Style mebli kuchennych

Meble kuchenneZazwyczaj w standardowych mieszkaniach kuchnia jest mała, w domach jednorodzinnych możemy zaś pozwolić sobie na większą przestrzeń przeznaczoną do gotowania. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, największe znaczenie ma to, w jaki sposób sprawimy, że będzie ono funkcjonalne. Drewniane meble kuchenne z Gorzowa Wielkopolskiego to atrakcyjne szafki i blaty wykonywane w różnych stylach – producent proponuje meble, które sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu, jak i te, które dobrze będą wyglądać w mieszkaniu utrzymanym w klasycznym stylu. Wybierając meble do kuchni, warto zwrócić uwagę na blaty i fronty – czy będą one łatwe w czyszczeniu, czy może wręcz przeciwnie? Z kolei jeżeli chcemy, aby sprzęt AGD nie rzucał się zbytnio w oczy – wówczas możemy zdecydować się na obudowy do urządzeń, które będą komponować się z zamówionymi meblami. Dzięki blatom i meblom pod zabudowę, możliwe jest także ukrycie pod blatem zmywarki czy lodówki. Z pewnością dzięki temu zyskujemy wiele możliwości aranżacyjnych.

Meble kuchenneOczywiście same meble, aby wyglądały efektownie, muszą być dobrze wykończone – akcesoria w postaci klamek powinny odznaczać się jak najlepszą jakością, która jeszcze bardziej podkreśli wysoką klasę mebli. Dużą popularnością cieszą się obecnie duże, metalowe uchwyty, choć bardziej klasyczne “rączki” są wciąż często kupowane. Szukając oryginalnych rozwiązań, możemy zdecydować się na przykład na gięte fronty mebli czy na blat stołu zawieszony na rurze. Pamiętajmy jednak o tym, że przed wyborem mebli kuchennych, powinniśmy mieć już zaprojektowaną aranżację wnętrza – w ten sposób upewnimy się, że liczba zamówionych szafek będzie odpowiednia do naszego pomieszczenia. Należy przy tym uwzględnić, że do każdej szafki powinniśmy mieć swobodny dostęp, ponadto meble nie powinny ograniczać nam swobody ruchu podczas pracy w kuchni. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, warto zwrócić uwagę na zawiasy, które posiadają szafki – powinny one pozwalać na delikatne, ciche otwieranie i zamykanie – pamiętajmy przy tym, że po otwarciu front szafki nie powinien o nic zawadzać.

Przy aranżacji kuchni i wyborze mebli pamiętajmy o tym, że najważniejsza jest funkcjonalność oraz wygoda, ale te cechy powinny iść zawsze w parze z estetyką – tylko połączenie tych trzech zalet sprawi, że będziemy mogli cieszyć się przyjemną pracą w kuchni.