żaluzje drewniane

Czy warto zainwestować w żaluzje drewniane?

Żaluzje wykonane z drewna to rozwiązanie, które przez jednych jest wysoko cenione przez innych raczej dość negatywnie odbierane. Niemniej wiele osób urządzających dom czy mieszkanie i wybierających przesłony okienne, będzie zadawać sobie pytanie czy warto brać pod uwagę żaluzje drewniane?

Żaluzje i regulacja światła w pokoju

żaluzje drewnianeJak w każdym przypadku tak i w tym nie ma jednoznaczniej odpowiedzi – każdy tak naprawdę musi sobie sam odpowiedzieć na to pytanie. By jednak móc to zrobić należy znać wady i zalety tego rozwiązania. I o tym tu będzie. Drewniane rolety to rozwiązanie cenione przede wszystkim za oryginalny i niepowtarzalny wygląd, jak i jakość wykonania – zastosowanie naturalnego materiału jakim jest drewno. Niemniej należy zdawać sobie sprawę z tego, że żaluzje drewniane bez względu na kolor czy sposób wykonania to zawsze rozwiązanie, które będzie nam się kojarzyć ze stylem retro, a co za tym idzie dość słabo będzie się sprawdzać w wnętrzach o nowoczesnym stylu. Co jest już pewnym ograniczeniem, do tego jako, że do ich produkcji stosuje się naturalne drewno ich ceny także nie należą do niskich, są one bowiem znacząco droższe niż tradycyjne rolety okienny. I to dla wielu osób bardzo często będzie czynnikiem decyzyjnym, wpływającym na to, że zrezygnują one z tego rozwiązania. Za tę cenę jednak otrzymujemy system, który będzie nam służył przez długie lata bez utraty walorów estetycznych. Zaletą, jeśli chodzi o żaluzje drewniane jest też z całą pewnością możliwość regulacji ilości światło wpadającego do pomieszczenia, ponieważ położenie listewek możemy dowolnie modyfikować, jednocześnie okno pozostaje cały czas przesłonięte, dzięki czemu sąsiedzi nie widzą co się dzieje we wnętrzu jest to duży plus zwłaszcza dla osób mieszkających w miejscach o ciasnej zabudowie.

żaluzje drewnianeJednocześnie należy sobie zdawać sprawę z tego, że żaluzje drewniane nigdy nie będące w pełni zaciemniające, jak to jest w przypadku rolet. Choć same listewki drewniane dobrze zatrzymując promienie słoneczne, to jednak bez względu na ich ostawienie zawsze pozostają pomiędzy nimi luki, przez które światło w pewnym stopniu przenika, dlatego absolutnie nie będzie to rozwiązanie dla osób poszukujących rozwiązań całkowicie zaciemniających wnętrze. Czy zatem warto? Jeśli możemy pozwolić sobie na taki koszt i odpowiada nam taka estetyka to tak, bo rozwiązanie będzie nam służyć przez długie lata, dla wielu osób znajdzie się jednak dużo tańszych propozycji, które także spełnią ich oczekiwania, czy też będą nawet lepiej dostosowane do ich potrzeb.

Dlatego każdy musi dokładnie określić to czego oczekuje od swoich przesłon okiennych – i na tej podstawie stwierdzić czy to rozwiązanie będzie dla niego odpowiednie.