folie antywłamaniowe

Czy folie antywłamaniowe są skuteczne?

Obecnie coraz większej liczbie osób zależy na tym, aby skutecznie zabezpieczyć swoje mieszkanie przed próbą włamania do niego. Aby o to zadbać bardzo ważne jest zainwestowanie w popularne obecnie folie antywłamaniowe. Mimo skutecznego poziomu bezpieczeństwa, który zapewniają są one również niemal całkowicie niewidoczne.

Folia antywłamaniowa – na co i po co?

folia antywłamaniowaNajlepszym i najbardziej dyskretnym sposobem na uchronienie swojego mieszkania przed włamaniem jest zainwestowanie w popularne obecnie folie antywłamaniowe. Jest to przy tym jeden z najtańszych sposobów na ochronę mienia, który dynamicznie zyskuje ostatnio na popularności. Początkowo stosowany był on przede wszystkim w przypadku budynków użyteczności publicznej, jak również i biur. Z czasem jednak zaczęto go stosować coraz częściej również w przypadku budynków mieszkalnych, gdzie folie takie sprawdzać się będą tak samo dobrze. Dzięki takim foliom można znacznie wzmocnić powierzchnię szklaną, niezależnie nawet od wielkości danego okna. Tym samym można zdecydowanie zmniejszyć ryzyko obrażeń czy też szkód materialnych powiązanych z prawdopodobieństwem rozbicia szyby.

folie antywłamanioweZniszczenie szyby zabezpieczonej w ten właśnie sposób jest co prawda możliwe, ale wymagać będzie znacznie większej siły i poświęcenia na to więcej czasu. Dlatego też takie zabezpieczenie może skutecznie zniechęcić złodzieja do podejmowania dalszych prób włamania. Jeżeli chodzi o mocne folie antywłamaniowe w Warszawie są one w stanie bardzo skutecznie utrzymywać rozbite szkło w ramie. Dzięki temu zabezpieczać będą one przed zranieniami, jakie spowodować mogą ostre kawałki rozbitego szkła. W zależności od grubości folii i samej szyby utrzymują rozbite kawałki, zabezpieczając je przed wpadnięciem do wnętrza mieszkania. Jednocześnie folia taka pozostaje bezbarwna, przez co jest zupełnie niewidoczna. Powoduje to element zaskoczenia dla próbującego ją rozbić złodzieja. Dodatkową funkcją folii antywłamaniowych jest zatrzymywanie przez nie promieniowania UV i to nawet w 99 %.

W obecnym czasie coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się osłony okienne w formie praktycznych i łatwych w użyciu folii. Dzięki nim, można na przykład w bardzo skuteczny sposób zabezpieczyć mieszkanie przed próbą dostania się do niego przez złodzieja. Co więcej, folie takie pełnić mogą szereg innych funkcji na przykład zabezpieczając mieszkanie przed nagrzewaniem się go od promieni słonecznych. Pewne rodzaje takich właśnie folii zachowują się podobnie do lustra weneckiego, skutecznie zwiększając poczucie i poziom bezpieczeństwa w mieszkaniu.