czyszczenie tapicerki

Czy da się wyczyścić tapicerkę meblową samodzielnie?

Na rynku jest wiele środków piorących do tapicerki meblowej, wykładzin czy dywanów. Kuszą, by spróbować prania mebli samodzielnie. Zabieg ten wydaje się prosty, lecz nic bardziej mylnego.

Czyszczenie tapicerki meblowej na własną rękę

czyszczenie tapicerkiAby czyszczenie było skuteczne , musi odbywać się za pomocą odpowiednio dobranych środków do materiału, z jakich wykonane są meble. Źle dobrane środki mogą spowodować uszkodzenie tapicerki. Ponadto, brak sprzętu sprawia, że ręczne czyszczenie kanapy zajęłoby wiele godzin i niekoniecznie dałoby ciekawy efekt. Mocne zabrudzenia nie zostałyby usunięte i mogłyby dojść do powstania nieestetycznych plam. Jak zatem skutecznie wyczyścić brudną kanapę? Najefektywniejszym sposobem prania tapicerki meblowej jest metoda ekstrakcyjna. Polega ona na czyszczeniu natryskowo-ssącym, za pomocą specjalnego sprzętu. Dzięki tej metodzie środki piorące zostają dokładnie usunięte z powierzchni czyszczonego mebla. Decydując się na skuteczne czyszczenie tapicerki – Jelenia Góra to miejsce, gdzie działa ekipa zajmująca się praniem mebli, dywanów, wykładzin, czy też tapicerki samochodowej. Firma dysponuje profesjonalnym sprzętem, dzięki któremu nie dojdzie do nadmiernego przemoczenia mytej powierzchni.

czysta tapicerkaWoda oraz zanieczyszczenia zostają odessane z wnętrza tapicerki i lądują do specjalnego zbiornika w urządzeniu. Dzięki tej metodzie meble po czyszczeniu są zaledwie lekko wilgotne, a do ich całkowitego wysuszenia wystarczy odpowiednie przewietrzenie pomieszczenia. Czyste meble poza tym, że wyglądają estetycznie, a ich kolory są odżywione, są również higieniczne. Tapicerka meblowa to także siedlisko bakterii, wirusów i grzybów. Przebywanie z takimi mikroorganizmami nie należy do najzdrowszych. Unoszące się powietrzu alergeny są niekorzystne dla zdrowia i bardzo uciążliwe do alergików. Warto zatem czyścic meble również ze względów higienicznych. Skorzystanie z usług firmy, zajmującej się czyszczeniem mebli tapicerowanych pozwala na zaoszczędzenie czasu, ponieważ skuteczne środki czyszczące w połączeniu z odpowiednim sprzętem sprawiają, że oczyszczanie przebiega bardzo sprawnie. Samodzielne czyszczenie trwałoby wiele godzin, co jest wynikiem braku doświadczenia, sprzętu oraz skutecznych środków piorących, oraz odplamiających.

Nie warto zatem tracić czasu na samodzielne pranie mebli. Można próbować swoich sił w starciu z małymi plamami i działać miejscowo, ale to może spowodować nieoczekiwany efekt. Istnieje szansa, że taka plama pod wpływem namoczenia i słabej jakości środków po prostu się rozleje bardziej i wniknie głębiej w tapicerkę.

Jeśli szukasz więcej informacji na ten temat zapraszamy na stronę www.pogromcyplam.pl!