taras zimowy

Co to jest ogród zimowy?

Wiele osób zastanawia się nad powiększeniem powierzchni swojego domu o kolejne pomieszczenia. Obecnie bardzo popularne stało się tworzenie pomieszczeń, w których można znać kontaktu z naturą niezależnie od pory roku.

Charakterystyka ogrodu zimowego

taras zimowy Są to pomieszczenia idealne do odpoczynku, wypełnione światłem i zielenią, nawet zimą. Oczywiście, najlepiej jest zaprojektować takie pomieszczenie jeszcze przed rozpoczęciem budowy danego obiektu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby utworzyć je w już istniejącym budynku – pomóc w tym może uznany producent całorocznych zimowych ogrodów mieszkalnych. Takie ogrody to nic innego, jak budynek, czy też dobudówka, która powstaje zaraz przy właściwym obiekcie mieszkalnym. Ogród zimowy może mieć albo oddzielne wejście, albo też być połączony bezpośrednio z budynkiem. Jest to zdecydowanie najczęściej wybierana opcja, gdyż jest znacznie wygodniejsza – do ogrodu można przejść bez żadnych problemów nawet w czasie bardzo niesprzyjającej, mroźnej pogody. Cechą charakterystyczną ogrodów zimowych jest to, że są one przeszkolone, co jest oczywiście warunkiem swobodnego rozwoju znajdujących się w takim ogrodzie roślin.

tarasW celu uzyskania najlepszych efektów jeśli chodzi o rozwój rosnących w ogrodzie roślin, zarówno dach, jak i ściany ogrodu zimowego powinny być przeszklone. Warto dodać, że w przypadku ogrodów wolnostojących nie trzeba starać się o pozwolenie na budowę, o ile ich powierzchnia nie przekracza 25 m/2. Ze względu na umożliwienie swobodnego rozwoju rosnącym w ogrodzie roślinom, bardzo ważne jest, by ogród zimowy był połączony z instalacją grzewczą. Bardzo ważna jest także odpowiednia wentylacja, która zadba o to, aby poziom wilgotności względnej powietrza w ogrodzie nie przekroczył maksymalnego dopuszczalnego poziomu. Przy projektowaniu ogrodu zimowego, należy przemyśleć także to, po której stronie domu będzie znajdowała się ta dobudówka. Z całą pewnością najlepszym wyjściem jest jej budowa po zachodniej stronie budynku. Dzięki temu ogród zimowy może pełnić funkcję popołudniowego relaksu. W przypadku, gdy ogród będzie wychodził na wschodnia stronę domu, może pełnić funkcję jadalni, czy też biblioteki. Kontakt z naturą jest bardzo ważny niezależnie od pory roku.

Dlatego też bardzo popularne stało się w ostatnim czasie projektowanie specjalnych ogrodów, które stanowiłyby integralną część budynku. Można z nich korzystać nawet zimą, zapewniając sobie możliwość kontaktu z roślinnością oraz dostęp do światła dziennego. Wszystko dzięki temu, że ogród taki znajduje się w przeszkolonym, odpowiednio dostosowanym budynku.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.almont-system.pl. Zapraszamy!