meble do biura na wymiar

Biuro w domu

Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna. Wiele korporacji i dużych firm daje swoim pracownikom możliwość wykonywania obowiązków służbowych z domu. Z tego rozwiązania cieszą się zwłaszcza osoby, które mają małe dzieci – dzięki pracy zdalnej rodzic jest zawsze w domu, nie musi więc niepotrzebnie wydawać pieniędzy na zatrudnienie niani czy oddanie dziecka do żłobka lub prywatnego przedszkola.

Urządzanie gabinetu w domu

meble do biura na wymiarTo jednak nie jedyny powód, dla którego ludzie decydują się na pracę zdalną. W dużych miastach znaczenie ma także to, że zazwyczaj siedziba firmy znajduje się bardzo daleko od naszego domu – czasem dojazd zajmuje ponad godzinę. Jest to więc, jakby nie patrzeć, marnowanie czasu – spędzamy go bezmyślnie w samochodzie czy w pojeździe komunikacji miejskiej, a w tym czasie moglibyśmy zrobić coś sensownego. Praca zdalna ogranicza takie marnowanie czasu. Warto jednak zwrócić uwagę także na minusy pracy zdalnej – przede wszystkim w domu mamy o wiele większą liczbę dystraktorów niż w firmie, w której zajmujemy się tylko pracą. We własnym mieszkaniu będzie rozpraszać nas wszystko – a to lodówka, a to telewizor, a może wejść na facebooka, w końcu nikt nie patrzy… Tylko osoby o bardzo wysokim poziomie samodyscypliny mogą oprzeć się dystraktorom i spędzić produktywnie te 8 godzin pracy. Jeżeli jednak mamy duży problem z czynnikami rozpraszającymi, warto po prostu w jednym pomieszczeniu domu urządzić sobie gabinet.

meble do biura na wymiarW ten sposób będziemy mieć stałe miejsce pracy, w którym będą znajdować się tylko rzeczy niezbędne do wykonywania obowiązków służbowych. Niemal każdy producent mebli proponuje nowoczesne meble do biura na wymiar – w ten sposób, nawet jeśli mamy do dyspozycji jedynie niewielkie pomieszczenie, możemy zamówić takie meble, które odpowiednio wpasują się we wnętrze i nie przytłoczą go. Biurko może być niewielkie – ważne, aby zmieścił się na nim komputer. Jeśli nasza praca opiera się głównie na komputerze, wówczas pewnie w gabinecie nie znajdzie się za wiele papierów i dokumentów, dlatego nie będzie nam potrzebna szafa na dokumenty. Dzięki temu pomieszczenie będzie przestronne, urządzone w minimalistycznym stylu, co z pewnością będzie miało wpływ na naszą wydajność.

Ale co najważniejsze, zadbajmy o odpowiednie, ergonomiczne krzesło – w końcu przesiedzimy na nim 8 godzin każdego dnia, a to z pewnością odbije się na naszych plecach: jeśli nie od razu, to za kilka lat ból kręgosłupa na pewno da nam się we znaki. Aby tego uniknąć, wybierajmy takie modele krzeseł, których oparcia idealnie dopasowują się do pleców użytkownika. W końcu nasze zdrowie jest najważniejsze.