antena satelitarna

Antena satelitarna – jaką wybrać?

Mimo tego iż współcześnie mamy zupełnie łatwy dostęp do telewizji, nie każdy jednak decyduje się na posiadanie telewizora. Wynikać może to zwyczajnie z oszczędności – w końcu w Internecie też możemy przeczytać wszystkie najważniejsze informacje, możemy oglądać seriale oraz filmy.

Proponowane anteny satelitarne

antena satelitarnaTakie podejście może wynikać także z powodów światopoglądowych: oczywistym jest, że obecne dziennikarstwo opiera się na poszukiwaniu sensacji, co wiąże się z tym, że zalewają nas newsy informujące o tragicznych sytuacjach i złych wydarzeniach. Najzwyczajniej w świecie można zrezygnować z dostępu do informacji, które mogą nas stresować i mieć zły wpływ na nasz system emocjonalny. Taki światopogląd wyznawany jest na przykład przez buddystów zen. Istnieje jednak także spora rzesza osób, które na co dzień oglądają telewizję i jest to dla nich wartościowa forma wypoczynku. Takie osoby bardzo często decydują się na antenę satelitarną, aby mieć dostęp nie tylko do podstawowych programów, ale też do wielu innych, które mogą prezentować ciekawe treści. Jeżeli chodzi o anteny – Kraków jest miastem, w którym ze względu na jego wielkość, znajduje się bardzo dużo sklepów oferujących ten asortyment. Warto jednak dokładnie rozważyć wybór – duże znaczenie ma bowiem średnica anteny.

antena satelitarnaIm jest większa, tym możemy liczyć na lepszą jakość odbioru. W ten sposób, nawet jeśli pojawią się opady deszczu lub śniegu czy duże zachmurzenie, nadal nie stracimy sygnału, gdyż będziemy mieli odpowiedni zapas powierzchni. Niestety trzeba mieć właściwą ilość miejsca, aby móc pozwolić sobie na dużą antenę. W dodatku jeśli będziemy chcieli zamontować ją w pobliżu okna, wiązać się to może z przesłanianiem światła, którego miejsca ilość będzie docierała do pomieszczenia. Do małych przestrzeni lepiej nadaje się antena o niewielkiej średnicy, chociażby dlatego, że nie przesłania światła, łatwo ją montować i można to zrobić już do balustrady balkonowej, bez wykorzystywania dodatkowych sporników. Jeśli nie wiemy, jaka antena będzie najlepsza, wybierzmy tę, której średnica mieści się w granicy 55-80 cm. Według producentów, jest to optymalny rozmiar anteny, który pozwoli na dobre wyłapywanie sygnału i ograniczenie zakłóceń. Być może dobrym wyborem będzie antena obrotowa?

Pamiętajmy jednak, że jej średnice zaczynają się dopiero od 80 cm, więc nie sprawdzi się w każdym miejscu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, który wybór będzie najlepszy – warto skontaktować się z producentem lub ze sklepem, który posiada anteny satelitarne w swoim asortymencie, aby doradcy pomogli nam w podjęciu decyzji.