podkład pod wykładzinę

Akustyczna pianka pod wykładzinę

Najbardziej eksploatowaną przez użytkowników częścią mieszkania jest podłoga. To po niej przemieszczamy się, chodząc pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Posadzki mogą być w ten sposób uszkadzane. Często dochodzi do drobnych pęknięć czy ukruszeń. Łatwo można też ją zniszczyć poprzez zarysowanie np. obcasem buta.

Podkład to praktyczne rozwiązanie

podkład pod wykładzinęCzęstym rozwiązaniem stosowanym w pokojach dziennych czy sypialniach jest położenie wykładziny. Ma za zadanie zabezpieczyć podłogę przed wspomnianymi uszkodzeniami. Jej zaletą jest także możliwość wyboru z szerokiej gamy kolorystycznej. Pozwoli to na łatwe dopasowanie do kolorystyki wystroju wnętrza. Warto jednak uświadomić sobie, że jej położenie może być poprzedzone dodatkową warstwą. Podkład pod wykładziny to praktyczne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie nie tylko w mieszkaniach prywatnych. Jest często stosowane w hotelach, restauracjach czy klubach. Popularność wynika z tego, że zamontowanie go metodą naciągu amerykańskiego wydłuża żywotność wykładziny nawet o 1/3. W ten sposób uzyskuje się efekt miękkiego podłoża, po którym przyjemniej się chodzi. Stanowi dodatkową barierę, która tłumi dźwięki. Ten efekt nie jest możliwy do osiągnięcia przy posiadaniu samej wykładziny bez podkładu. Atutem tego rozwiązania jest także wysoka izolacyjność materiału.

podkład pod wykładzinęWłóknina zatrzymuje ciepło, co jest w szczególności zauważalne w miejscach, gdzie jest zainstalowane ogrzewane podłogowe. W przypadku jego braku, podkład będzie znakomitym materiałem docieplającym podłoże korytarza czy pokoju. Pomoże to w utrzymaniu optymalnej temperatury w pomieszczeniach w sezonie zimowym. Dzięki temu rozwiązaniu nagrzane powietrze będzie dłużej zatrzymywane w pokoju. W zależności od preferencji, można go zakupić w dwóch wariantach grubości. Pierwszy wynosi 5 milimetrów, drugi 10. Dobrze zamontowana pomaga w utrzymaniu stabilności wykładziny. Często zdarza się, że np. jakiś jej fragment się odkleja czy wybrzusza, co zwiększa ryzyko potknięcia się. W przypadku zamontowania podkładu, wykładzina przylega bezpośrednio do niego. Nie ma więc możliwości odklejenia się od podłoża. To rozwiązanie przypadnie do gustu miłośnikom ekologii nie tylko ze względu na właściwości izolacyjne. Pianka, z jakiej jest wykonany podkład jest materiałem nadającym się do recyklingu. Planując remont, warto pomyśleć o zaletach zamontowania wykładziny.

To praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości sposób na udekorowanie pomieszczenia. Dodatkowa warstwa wytłumi akustycznie dobiegające z niższego pięta dźwięki i pomoże w izolacji cieplnej.