wkrętarka do płyt gipsowych

Akumulatorowe wkrętarki do montażu płyt

Wkrętarki należą do narzędzi, które znajdują szerokie zastosowanie zarówno w pracach domowych, budowlanych oraz warsztatowych. W zależności od rodzaju zastosowania można wybrać wkrętarki o różnej specyfikacji, sposobie zasilania czy twardości końcówek.

Wkrętarki o mocnych silnikach

wkrętarka do płyt gipsowychNajczęściej wybiera się te zasilane akumulatorem, ponieważ pozwalają na wykonywanie pracy w nawet najtrudniejszych warunkach. Ze względu na fakt, że jest to urządzenie mobilne, powinno się znaleźć na wyposażeniu niemal każdej ekipy remontowej. Wkrętarki zasilane akumulatorem mają wiele zalet. Między innymi osiągają dużą moc i pozwalają na pracę w wielu niedostępnych miejscach, nie ograniczając nikogo długością kabla. Jednak podczas pracy monterów nie tylko mobilność ma znaczenie, ale głównie moc i typ dobieranych końcówek, które pozwalają na wykorzystywanie wkrętarki w każdej sytuacji. Ostatnio na rynku dość popularne stały się wkrętarki do płyt gipsowych o mocnych silnikach i dużej prędkości obrotowej. Przy zastosowaniu dobrego akumulatora są bardzo wydajne i potrafią długo pracować bez ładowania.

wkrętarka do płyt gipsowychPoza tym charakteryzują się się kompaktową budową przystosowaną do wykonywania pracy jedną ręką. Każda końcówka może być wymieniona bardzo sprawnie dzięki wykorzystaniu systemu szybkozaciskowego. Dzięki temu świetnie się nadaje do montażu płyt gipsowo – kartonowych, czy drewnianych do profili metalowych. Ciekawym rozwiązaniem, które dopiero niedawno pojawiło się na rynku jest system zapobiegający wdmuchiwaniu pyłu w oczy monterów pozwalający na zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy. Ma to duże znaczenie zwłaszcza jeśli często operator ma styczność z bardzo pylącymi materiałami. Wybierając wkrętarkę akumulatorową należy przyłożyć dużo uwagi do tego, by była produkowana przez sprawdzonego producenta, który nie szczędzi na częściach. Tylko mocny litowo – jonowy akumulator jest w stanie zagwarantować długotrwałą pracę bez przymusu jej przerywania. Jest to ważny czynnik, który warunkuje długość wykonywania konkretnych zadań. Większość modeli jest na tyle uniwersalna, że można do niej dopasować końcówki pochodzące od innej firmy. Ma to jednak wpływ na jakość wykonywanej pracy.

Stawiając na wysokiej jakości wkrętarkę do płyt gipsowych zdecydowanie lepiej zainwestować również w końcówki tego samego producenta, co gwarantuje większą skuteczność i mniejsze zużycie. Poza tym najważniejszym czynnikiem jest dobór mocnego akumulatora, który dla ekipy remontowej jest najlepszym rozwiązaniem podczas pracy w trudnych warunkach.